28 września 2023

Horodło: IV Jesienny biwak na START

W dniach 17 – 18 października 2014 r. na terenie Zespołu Szkół w Horodle odbył się już czwarty harcerski Jesienny biwak na START. Impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz imprez szkoły i drużyn harcerskich działających przy Zespole Szkół w Horodle.

Reklamy

 

Ma ona charakter wychowawczy, edukacyjny i integracyjny. Udział w biwaku wzięli harcerze i harcerki z 2 Drużyny Harcerskiej Służby Granicznej wraz z drużynowymi Marzanną Szumską i Anną Kozar i 2 Horodelskiej Drużyny Wędrowniczej z drużynową Iwoną Kudła – Najuch, która jest jednocześnie organizatorem biwaku.

Co roku biwak odbywa się pod innym hasłem przewodnim. W tym roku harcerze pracowali, uczyli się i bawili pod hasłem Przyjaźń i braterstwo.

Reklamy

W ramach zajęć odbyły się konkursy i zabawy mające na celu integrację młodzieży. Odbył się panel dyskusyjny przy świecowisku na temat przyjaźni, jej zasad i miejsca w naszym życiu. Harcerze zapoznali się z cytatami i fragmentem utworu literackiego („Mały Książę”) na temat przyjaźni. Na biwaku harcerskim nie mogło zabraknąć również ogniska, gitary i wspólnego śpiewania.

Miejscem biwaku była miejscowość historyczna, dlatego też drugiego dnia biwaku odbyły się podchody w miejscu ważnym dla historii Horodła – Wałach, podczas których młodzież w ramach konkursu wykazała się wiedzą z zakresu Unii Horodelskiej, podpisanej w 1413 r. oraz późniejszych wydarzeń historycznych związanych z miejscowością Horodło.

Reklamy

Po dwóch dniach biwaku wszyscy wracali zmęczeni, ale uśmiechnięci i zadowoleni.

Podczas organizacji i realizacji biwaku okazali nam pomoc: Pan Dyrektor Arnold Rogowski, Pan Tomasz Najuch, Pan Robert Jerzyna, mjr Mariusz Papierz oraz Ks. Karol Stolarczyk, za co serdecznie dziękujemy.

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!

 

 

Organizator biwaku 2 HDW