22 kwietnia 2024

Horodło: Mała Książka – Wielki Człowiek

Gminna Biblioteka Publiczna w Horodle zaprasza Małych Czytelników (dzieci w wieku 3 – 6 lat) do wzięcia udziału w projekcie Mała Książka – Wielki Człowiek.

 

Biblioteka otrzymała wyprawki dla Małych Czytelników, które będą wręczane dzieciom zgłaszającym się wraz z rodzicem do Biblioteki.

W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Zapraszamy do udziału w kampanii. Liczba pakietów czytelniczych jest ograniczona, dlatego wyprawkę otrzymają tylko te dzieci, które jako pierwsze odwiedzą bibliotekę.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: www.wielki-czlowiek.pl

 

GBP Horodło