3 marca 2024

Horodło: Mikołajkowy tydzień spotkań czytelniczych

„Mikołajkowe spotkania czytelnicze” pod takim hasłem w Bibliotece w Horodle odbywały się zajęcia dla dzieci ze Szkoły Podstawowej mające na celu propagowanie idei czytania,a także wskazanie biblioteki jako miejsca przyjaznego dzieciom.

Reklamy

 

Pierwszymi gośćmi biblioteki była klasa I „a” wraz z Panią Ewą Kurzydłowską.

Tematem spotkania były Mikołajki. Na początku dzieci wysłuchały  Legendę o Świętym Mikołaju. Następnie zmierzyły się z  zagadkami świątecznymi, największy entuzjazm wzbudziła konkurencja „Podnieś worek Mikołaja”.

Reklamy

Dzieci wysłuchały również opowiadania Wiesława Drabika pt. ”Wielka zadyma z Mikołajem”. Później własnoręcznie wykonały portret Mikołaja. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem i słodką niespodzianką.


Podczas „Mikołajkowych spotkań czytelniczych” odwiedziła nas również grupa uczniów klasy  II „b” z Panią Irminą Klamer tradycyjnie odbyło się głośne czytanie. Dzieci pięknie czytały baśń hiszpańską pt. ”Ropuch”.

Po wysłuchaniu  tekstu uczniowie prowadzili dyskusje na temat  zachowań  bohaterów oraz morału płynącego z baśni. Chętnie odpowiadali na pytania. Były to wesołe i interesujące zajęcia promujące czytelnictwo.

 

„Jak powstaje książka” – pod takim tytułem odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią Panią Elżbietą Bielecką.

Uczniowie zapoznali się z prezentacją multimedialną, opowiadającą o tym, jak powstaje książka. Dowiedzieli się, jakie są poszczególne etapy powstania książki od napisania, do jej wydania, a także zapoznali  się z podstawowymi elementami  jej budowy.

Na koniec zajęć dzieci wspólnie rozwiązały krzyżówkę, która była podsumowaniem zdobytych wiadomości.

 

 

info i fot. Biblioteka Horodło