23 maja 2024

Horodło: Zaproszenie na Festiwal Bajek

Zespół Szkół w Horodle zaprasza do udziału w Festiwalu Teatralnym „W krainie baśni, bajek i legend”, który odbędzie się 5 kwietnia 2014 r. w Domu Kultury w Horodle.


Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele i Uczniowie !

Zespół Szkół w Horodle

ma zaszczyt zaprosić do udziału w Festiwalu Teatralnym

„ W krainie baśni, bajek i legend ”

Który odbędzie się 5 kwietnia 2014 r.

w Domu Kultury w Horodle

 

I. ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE:

W festiwalu może uczestniczyć 1 zespół reprezentujący swoją szkołę, przedszkole lub placówkę kulturalną. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie karty zgłoszenia pod adres:

Zespół Szkół w Horodle, ul. Piłsudskiego 58, 22-523 Horodło, lub telefonicznie pod numerem tel./fax (84) 651 53 31. (należy określić nazwę placówki, tytuł przedstawienia, ilość uczestników)

Zespół reprezentujący może być wyłoniony na podstawie eliminacji szkolnych.

1. Przy doborze repertuaru i jego opracowaniu teatralnym (tworzenie scenariusza, scenografia, reżyseria, muzyka, ruch) należy kierować się zarówno walorami artystycznymi i wychowawczymi utworów, jak i własną inwencją artystyczną oraz możliwościami wykonawczymi zespołów.2. Przedstawianie może być wystawione zarówno w języku polskim, jak i językach obcych. Mile widziany język angielski.

3. Oprawa artystyczna widowiska nie powinna zawierać zbyt dużych elementów scenograficznych oraz takich, które wymagają specjalnych warunków technicznych do ich montowania. Maksymalny czas montażu scenografii do 5 minut.

4. Liczba uczestników w zespole nie powinna przekraczać 20 osób.

5. Czas trwania prezentowanego programu nie może przekroczyć 25 minut

6. Z każdym zespołem, poza instruktorem (kierownikiem artystycznym), winien być obecny na przeglądzie opiekun – wychowawca, odpowiedzialny za grupę pod względem organizacyjnym i wychowawczym.

7. Festiwal jest realizowany w ramach projektu Comenius „W krainie baśni, bajek i legend”

 

II. TERMIN i MIEJSCE

1. Karty zgłoszeń należy dostarczyć do Zespołu Szkół w Horodle do 14.03.2014r.

Karta zgłoszenia i szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie:

www.zshorodlo.pl