III Gminny Konkurs „Folder o mojej miejscowości” rozstrzygnięty

4 czerwca 2014 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Hrubieszów odbyło się uroczyste wręczenie nagród w III Gminnym Konkursie ,,Folder o mojej miejscowości”.

Reklamy

Organizatorami konkursu byli: Biblioteka Publiczna w Stefankowicach, Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach i Stowarzyszenie Kobiet Gminy Hrubieszów – Polskie Kwiaty. Celem konkursu było zachęcenie mieszkańców gminy Hrubieszów do poznania dziedzictwa kulturowego, historycznego, przyrodniczego własnego regionu oraz promowanie walorów krajoznawczo-turystycznych. 

Na konkurs wpłynęło 25 prac z następujących instytucji: Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Husynnym, Szkoły Podstawowej im. 15 pp „Wilków” w Stefankowicach, Szkoły Podstawowej w Ślipczu, Publicznej Szkoły podstawowej w Dąbrowie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Obrowcu oraz ośmiu świetlic wiejskich w: Brodzicy, Czerniczynie, Dziekanowie, Jankach, Koble, Metelinie, Stefankowicach Kolonii i Teptiukowie. 

Reklamy

Po dokładnym zapoznaniu się z nadesłanymi pracami komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia: 
nagrodę w kat. dzieci – szkoła podstawowa otrzymała Anna Mróz ze Świetlicy Wiejskiej w Stefankowicach-Kolonii,

wyróżnienia w kat. dzieci – szkoła podstawowa otrzymali; Magdalena Czerniak ze świetlicy wiejskiej w Czerniczynie, Justyna Dąbrowska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie oraz Kamila Mic ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Husynnym, 

w kat. młodzież – gimnazjum i liceum oraz dorośli nagród nie przyznano. 

Rozdanie nagród poprzedziła krótka prezentacja multimedialna przygotowana przez Pana Jacka Fuchsa ukazująca ciekawe miejsca znajdujące się na terenie naszej gminy.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział i zapraszają do kolejnej edycji konkursu w następnym roku.

 

Zdjęcia »

 

źródło i fot. GOK Wołajowice