Jak spędzano ferie w Horodle

W sobotę 28 stycznia zakończyły się ferie zimowe dla dzieci z terenu gminy Horodło organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Horodle.

Reklamy

 

Pierwszy tydzień rozpoczęliśmy od nauki robienia palm wielkanocnych pod kierunkiem grupy inicjatywnej „Bez granic” powiatu łęczyńskiego. Każdy uczestnik wrócił do domu z własnoręcznie wykonaną palmą.

Następnie trwały przygotowania do Dnia Babci i Dziadka – tradycyjnie wiersze, piosenki i laurki. Dzieci pomimo krótkiego czasu wypadły przed swoimi dziadkami doskonale. Na twarzach Babć i Dziadków rysowała się radość, ale także wzruszenie.

Skorzystaliśmy również z uroku tegorocznej zimy – trochę zabaw na śniegu oraz ognisko z kiełbaskami.

Drugi tydzień to zumba dla wszystkich uczestników z panią Jolą Głowacz, wyjazd do Parku Wodnego i KFC w Chełmie, kulig i ognisko z kiełbaskami oraz wielki bal przebierańców, zabawa z animatorami z Tomaszowa Lubelskiego i paczki ze słodkościami.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Horodle serdecznie dziękuje Panu Krzysztofowi Bożkowi – Wójtowi Gminy Horodło, Grzegorzowi Hunkiewiczowi – firma przewozowa Transway z Hrubieszowa, Panu Pawłowi Maciejewskiemu z Zosina, Państwu Joannie i Piotrowi Myszka z Rogalina, Panu Tadeuszowi Kozar z Dziekanowa, Stowarzyszeniu „Karaś” ze Strzyżowa, Placówce Straży Granicznej z Horodła, Państwu Katarzynie i Dariuszowi Gołąb z Horodła, Pani Marii Kostrubiec – Delikatesy Centrum z Horodła, Panu Szymonowi Bożek z Teptiukowa, Panu Kazimierzowi Głuszakowi z Hrubieszowa, Pani Wiesławie Augustynek z Zosina i Pani Irenie Blim z Rogalina.

To dzięki hojności tych osób nasi milusińscy mogli tak atrakcyjnie spędzić tegoroczne ferie zimowe.

 

Zdjęcia:

http://domhor.com/ferie-zimowe–2017.html

 

źródło i fot. GOK Horodło