19 czerwca 2024

Mały Strażak

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu hrubieszowskiego otrzymały promesy w ramach programu „Mały Strażak”.

Reklamy

19 czerwca 2023 roku, w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu odbyło się uroczyste wręczenie promes na zakup sprzętu i wyposażenia dla 84 jednostek OSP w ramach programu „Mały Strażak” z terenu powiatów: biłgorajskiego (16), hrubieszowskiego (8), janowskiego (5), kraśnickiego (15) tomaszowskiego (16) i zamojskiego (24).

Dotacje, które otrzymają jednostki OSP, przeznaczone mogą być na dofinansowanie zakupu: umundurowania i wyposażenia osobistego dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, sprzętu służącego do przeprowadzania zawodów sportowo – pożarniczych dla MDP, a także sprzętu i modeli szkoleniowych do nauki udzielania pierwszej pomoc dla MDP.

Reklamy

Środki na ten program przekazały: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Uroczystego wręczenia promes dokonali: przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz jego wojewódzkiego oddziału w Lublinie w asyście st. bryg. Tomasza Podkańskiego – zastępcy lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP, parlamentarzystów i członka Zarządu Województwa Lubelskiego.

Reklamy

W czasie uroczystości, hrubieszowskich strażaków reprezentował komendant powiatowy PSP – mł. bryg. mgr inż. Piotr Gronowicz

Z terenu powiatu hrubieszowskiego dofinansowanie otrzymały jednostki OSP w: Rozkoszówce, Sahryniu, Turkowicach, Horodle, Dziekanowie, Czerniczynie, Mołodiatyczach i Trzeszczanach.


źródło: KMPSP w Zamościu, fot. lubiehrubie


Zobacz też:

Hrubieszów: O zamkniętych zakładach pracy – PZGS i STW [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: O zamkniętych zakładach pracy – PZGS i STW [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →