3 marca 2024

Mircze: X Targi Twórców Ludowych i Sztuki Kulinarnej

Tegoroczne Targi Twórców Ludowych i Sztuki Kulinarnej były już dziesiątą edycją tej imprezy, która każdego roku cieszy się niegasnącym zainteresowaniem zarówno wśród wystawców jak i odwiedzających.

Reklamy

W tym roku 2 kwietnia w Mirczu wszyscy mogli podziwiać bogactwo tradycji ludowych związanych z Wielkanocą i nie tylko. W hali sportowej Samorządowego Zespołu Szkół w Mirczu zaprezentowało się 26 wystawców z terenu naszej gminy i okolic. Komisja konkursowa w składzie: Dariusz Zawada – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łopienniku Górnym, Dorota Miazga – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiszniowie i Ewa Kobel – Starszy Bibliotekarz Filii Bibliotecznej  w Kryłowie, po wnikliwej ocenie postanowiła nagrodzić:

w kategorii KULINARIA – Koło Gospodyń Wiejskich w Mirczu za potrawę „Królik pieczony w śmietanie”,
w kategorii RĘKODZIEŁO – Henrykę Szewc za „Drapanki wielkanocne”,
w kategorii RZEŹBA i MALARSTWO – Środowiskowy Dom Samopomocy w Modryniu za „Ptaki polskie”.

Reklamy

Ponadto wyróżniono: KGW Modryń Kolonia I, KGW Modryń Wieś, SZS w Mirczu, Medyczne Studium Zawodowe w Lublinie, Monikę Molską, Anielę Szkopik i Waldemara Chmiela.

Zwycięzcy otrzymali bony zakupowe do realizacji w Delikatesach CENTRUM w Mirczu, statuetki oraz pamiątkowe dyplomy. Pozostałym wystawcom wręczono statuetki i podziękowania oraz rozlosowano 7 nagród pieniężnych ufundowanych przez sponsorów tegorocznych Targów z okazji dziesiątej edycji imprezy.  Zaś puchar „Laur Publiczności” oraz bon zakupowy i dyplom w tym roku otrzymało stoisko Koła Gospodyń Wiejskich w Tuczapach liczbą 93 głosów.

Na zakończenie rozlosowano 9 nagród rzeczowych wśród głosujących na „Laur Publiczności”.
Sponsorami imprezy byli: Robert Roczniak Firma AGRO-CHEM z Mircza, Dariusz Małyszek i Mirosław Działa Usługi Transportowe z Mircza oraz Zdzisława i Piotr Cycowie Przedsiębiorstwo DREAMS z Komarowa.

Dziękujemy Staroście Hrubieszowskiemu za wsparcie naszej imprezy i ufundowanie statuetek dla wystawców oraz pucharu „Laur Publiczności.

Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu a partnerami: Wójt Gminy Mircze, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie oraz Samorządowy Zespół Szkół w Mirczu. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok. 


 Info: GOK Mircze »

fot. LubieHrubie.pl/ GOK Mircze/ UG Mircze