Młodzież z Kozodaw na warsztatach w FARMie

Grupa młodzieży z gimnazjum w Kozodawach spędziła 2 dni na warsztatach z Barbarą Zamożniewicz i Justyną Górską-Sekułą, trenerkami z Fundacji Aktywizacji Młodzieży FARMa w Staszowie.

Reklamy

 

Podczas warsztatów uczyliśmy się jak ważna jest współpraca w grupie, pełne zaangażowanie, komunikacja. Uczyliśmy się tego co to jest projekt, jak się nim zarządza. Uczyliśmy się też, jak ważna jest promocja i na co zwrócić uwagę promując projekt. Ponieważ projekt w którym uczestniczymy „Młodzi – aktywni – skuteczni” zakłada realizację przez nas dwóch projektów na rzecz społeczności lokalnych, to zebraliśmy wszystkie pomysły do naszych działań. Zastanawiali my się co należało by zrobić, aby nasze projekty były atrakcyjne.

Bardzo ważnym punktem warsztatów były spotkania. Pierwsze spotkanie odbyło się z Damianem Dybusem realizatorem projektu  ,,Fotomaniacy” zrealizowanego w ramach grantowego projektu „Mania Działani”. Damian podzielił się swoim doświadczeniem nabytym z realizacji projektu oraz tym, co można zyskać angażując się w działania, projekty. Kolejne spotkanie odbyło się z Wolontariuszami z FARMy, a byli to Agnieszka Turek, Paweł Kopeć, Justyna Konys, Sabina Lech i Magda Wójtowicz. Wolontariusze opowiadali o swoich projektach. Nauczyli nas jak zdobyć upragniony cel. Bo nie ma nic lepszego, jak posłuchać kogoś młodego, aktywnego z doświadczeniem w działaniu.