18 kwietnia 2024

Napisaliśmy bajkę! Biblioteka na V Królewskim Jarmarku Nadbużańskim

Stoisko bibliotek gminy Hrubieszów na stałe wpisało się w program obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego, odbywającego się corocznie pod koniec maja w Lasku Czumowskim.

Bibliotekarki i tym razem przygotowały wiele atrakcji dla osób w różnym wieku. Wśród działań znalazły się takie propozycje jak: wspólne malowanie obrazu na płótnie, gdzie każdy mógł wcielić się w rolę artysty i za pomocą pędzla wyczarować swoje małe dzieło sztuki.

Malowanie twarzy, układanie puzzli i konkurs plastyczny na zakładkę do książki, to kolejne atrakcje dla odwiedzających stoisko bibliotek tego dnia. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wspólne pisanie bajki o „Kocie Gocie”, w rolę narratora wcielił się… prawdziwy Czerwony Kapturek!

Odwiedzający chętnie dopisywali kolejne przygody wędrownego kotka, czego wynikiem jest powstała bajka, którą poniżej publikujemy. Na każdego uczestnika zabaw czekała drobna nagroda i słodki upominek.

Działania przygotowane przez bibliotekarzy służyły propagowaniu idei czytania oraz zachęcały do aktywnego udziału w różnorodnych formach zajęć.

Z wydarzenia powstała kolorowa dokumentacja fotograficzna, zapraszamy do galerii i do zobaczenia za rok!

 

 

Dawno, dawno temu… był sobie kot o imieniu Got, a ten kot… miał wielki dylemat… miał za mało łat! Ale kot Got wpadł na pewien pomysł…, żeby domalować je farbą! Kot Got wziął udział w konkursie i wygrał tę farbę. Ale nie wiedział jak się nią pomalować, więc… po paru dniach poszedł do sklepu i taka jedna osoba powiedziała, jak się malować farbami… Był bardzo szczęśliwy i umiał już namalować psa. Lecz jedna z jego koleżanek powiedziała, że może mu narysować pszczołę… następnie nauczył się rysować motylka. Motylek był bardzo kolorowy. Zobaczył jak jest kolorowy i postanowił pójść na konkurs piękności. A na tym konkursie zobaczył kota, który był taki sam jak on i ciągle się zastanawiał, co robić, aby wyróżnić się z tłumu, nagle zobaczył pięknego zająca i już wiedział, co dalej. Kot Got wziął zająca i z nim powiedział, że będzie jego kapeluszem. Zając się zgodził. Kot Got wygrał konkurs piękności. W nagrodę został królem piękności, bardzo się z tego ucieszył. Gdy powrócił do domu był gotowy na dalsze przygody. Ale podczas siedzenia na facebooku zauważył ciekawą reklamę, dotyczącą promowania nowej marki pampersów dla dzieci. Zdecydował się wziąć udział w przesłuchaniu. Podczas castingu, gdy Jury przeczytało jego imię, zdecydowało go wziąć do reklamy, ale nie pampersów, tylko wioski Gotów w Masłomęczu i tak zaczęła się kariera kota w Hollywood. Po tym, jak tam sie udał zdobył wielką sławę. Był bardzo z siebie dumny i zadowolony, dużo zarabiał 🙂 Zaczął grać na giełdzie i miał do sprzedania motor. Wyruszył tym motorem w długą podróż, w poszukiwaniu kupca na swój motor. Po paru upalnych dniach znalazł kupca na motor. Jednak było więcej chętnych, więc przeprowadzono konkurs. Wygrany, będzie miał możliwość kupna motoru. A motor był w czarne paski i kropki. Pewnego dnia kot Got wlazł na płot i spadł, ale nie martwił się tym i wchodził na ten płot, aż nauczył się nie spadać. I odtąd był już szczęśliwy i wiódł wesołe życie. ..