19 czerwca 2024

Odblaskowa Gmina Trzeszczany

Hrubieszowscy policjanci realizując program profilaktyczno – edukacyjny pod nazwą „Odblaskowa Gmina” spotkali się z władzami gminy Trzeszczany podczas Sesji Rady Gminy. Głównym celem tego typu spotkań jest podwyższenie świadomości społecznej z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Reklamy

 

Dzisiaj w ramach programu „Odblaskowa Gmina” policjanci przeprowadzili prelekcję w miejscowości Trzeszczany podczas Sesji Rady Gminy. W spotkaniu z mieszkańcami gminy uczestniczył pełniący obowiązki Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego mł. asp. Paweł Gruszka.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Podczas spotkania uczestnicy mieli możliwość podzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa.

Reklamy

Policjanci systematycznie spotykają się z mieszkańcami poszczególnych gmin, którym przybliżają przepisy ruchu drogowego. Spotkanie w ramach programu „Odblaskowa Gmina” odbyło się już do tej pory na terenie gminy Mircze.

Zapraszamy inne gminy powiatu hrubieszowskiego do podjęcia współpracy w tym zakresie.

Reklamy

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)