18 kwietnia 2024

Oprócz mandatów, policjanci wręczyli pieszym kamizelki odblaskowe

Hrubieszowscy policjanci tylko podczas trzech dni tegorocznej akcji „Znicz” zatrzymali 10 pieszych, którzy poruszali się po zmroku poza obszarem zabudowanych bez elementów odblaskowych. Oprócz nałożonych mandatów, policjanci wręczyli im kamizelki odblaskowe. Pamiętajmy, że jeden odblask może uratować nasze życie.


Policjanci hrubieszowskiej drogówki podczas trzech ostatnich dni trwającej akcji „Znicz” ujawnili na terenie powiatu 10 osób, które poruszały się po zmroku poza obszarem zabudowanym bez wymaganych elementów odblaskowych.

Policjanci ruchu drogowego poza mandatem wręczali również pieszym kamizelki odblaskowe. Przepisy ruchu drogowego od roku nakazują mieć przy sobie elementy odblaskowe. Niestety nie wszyscy się do nich stosują.

Przypominamy, że od ubiegłego roku obowiązuje przepis zobowiązujący wszystkich pieszych poruszających się po zmroku po drodze poza obszarem zbudowanym do używania elementów odblaskowych. Wprowadzenie tego przepisu ma na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg, w szczególności osób pieszych.źródło i fot. KPP Hrubieszów (EK)