Ostatnie „szerokopasmowe” spotkania informacyjne w hrubieszowskich gminach

Już w najbliższą środę rozpoczyna się druga część hrubieszowskiej edycji „szerokopasmowych” spotkań informacyjnych. W dniach 3, 8 i 9 czerwca br. nasi prelegenci odwiedzą 3 hrubieszowskie gminy. Spotkania mające na celu przedstawienie mieszkańcom Projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie” oraz zaprezentowanie zalet korzystania z internetu odbędą się w Horodle, Werbkowicach oraz Hrubieszowie.

Reklamy

 

Budowa lubelskiej sieci szerokopasmowej wystartowała w marcu 2014 r. Jest to największe przedsięwzięcie telekomunikacyjne w historii regionu realizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie.

W ramach Projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie” ukończono już budowę ponad 2880 km z planowanych 2908 km sieci światłowodowej, która zapewni możliwość dostępu do szybkiego internetu w każdej lubelskiej gminie. Prace budowlane zostaną sfinalizowane do końca sierpnia 2015 r.

Częścią Projektu jest kampania informacyjno-promocyjna obejmująca cykl otwartych spotkań. Ich celem jest zaprezentowanie mieszkańcom stanu realizacji Projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie”, a także wyjaśnienie, w jaki sposób nowoczesne technologie cyfrowe mogą ułatwiać codzienne życie.         

Cykl 213 otwartych i bezpłatnych spotkań informacyjnych rozpoczął się w sierpniu 2014 r. w powiecie chełmskim, w kolejnych miesiącach był kontynuowany w powiatach bialskim, łukowskim, ryckim, puławskim, biłgorajskim, krasnostawskim, lubelskim, łęczyńskim, kraśnickim, lubartowskim, opolskim, janowskim, włodawskim, świdnickim, parczewskim, radzyńskim, zamojskim, a w czerwcu br. zawita do gmin tomaszowskich oraz hrubieszowskich.

 

Harmonogram ostatnich „szerokopasmowych” spotkań informacyjnych w gminach hrubieszowskich:


03 czerwca (środa)

  • Horodło, godz. 9.00, świetlica wiejska w Bereżnicy

08 czerwca (poniedziałek)

  • Werbkowice, godz. 9.00, Urząd Gminy, ul. Zamojska 1        

09 czerwca (wtorek)

  • Hrubieszów, godz. 11.30, Urząd Miasta, ul. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” 1

 

Czerwiec to ostatni miesiąc „szerokopasmowych” spotkań informacyjnych, które w trakcie trwania projektu zostały przeprowadzone w każdej lubelskiej gminie.             

Dodatkowe informacje o Projekcie: budowa sieci szerokopasmowej w województwie lubelskim wchodzi w skład szerszego przedsięwzięcia jakim jest „Projekt Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie” (SSPW-WL) wdrażany w ramach Programu Operacyjnego „Rozwój Polski Wschodniej”.

Na Lubelszczyźnie Projekt realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Szczegółowe informacje na temat przebiegu kampanii oraz projektu są dostępne na stronie www.szerokopasmowe.lubelskie.pl .

 

UWAGA:

informujemy, że dostęp do sieci szerokopasmowej budowanej w ramach Projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie”, w tym w szczególności usługa dostępu do internetu dla  użytkowników końcowych, będzie realizowana przez Operatorów Sieci Dostępowych na zasadach komercyjnych, czyli ODPŁATNIE.