Policjanci w szkole w Czerniczynie [ZDJĘCIA]

Policjanci spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czerniczynie. Podczas spotkania poruszono tematykę bezpieczeństwa najmłodszych na drodze, a w rozmowie ze starszymi uczniami policjanci przypomnieli o odpowiedzialności karnej nieletnich.

Reklamy

Policjanci spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola w Czerniczynie. Przedszkolaki początkowo trochę skrępowane na widok niecodziennych gości w czasie spotkania nabrały odwagi i zadawały mundurowym wiele ciekawych pytań i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Funkcjonariusze poruszyli między innymi tematykę bezpiecznego poruszania się po drodze w szczególnie w rejonie przejść dla pieszych. Dzieci doskonale wiedziały jak zachować się idąc na spacer, czy też o tym by być ostrożnym w kontaktach z osobami nieznajomymi.

Po spotkaniu z maluszkami policjanci przeprowadzili pogadankę ze starszymi dziećmi, uczniami szkoły podstawowej. Omówili aspekty odpowiedzialności karnej osób nieletnich oraz zmiany w przepisach, które zaszły od 1 września 2022r. w tym zakresie.

Reklamy

­

­

źródło i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak


Zobacz też:

Hrubieszów: Strażacy oddali hołd koledze, który zginął na służbie [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Strażacy oddali hołd koledze, który zginął na służbie [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →