Powiat hrubieszowski: Przemytnik zatrzymany na gorącym uczynku

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali „na granicy zielonej” mężczyznę, który przemycał papierosy z Ukrainy do Polski. Na miejscu, przy 23-letnim obywatelu Ukrainy, zabezpieczono kontrabandę o wartości 37 tys. zł.

Reklamy

 

11 lipca br., funkcjonariusze z Placówek SG w Dołhobyczowie i Kryłowie, podczas prowadzonych działań w rejonie granicy państwa w powiecie hrubieszowskim, zauważyli pojazd, który poruszał się w pobliżu rzeki granicznej Bug.

W wyniku podjętej kontroli ustalono, iż pojazdem porusza się obywatel Ukrainy. W przestrzeni bagażowej jego samochodu ujawniono znaczne ilości papierosów, które znajdowały się w dużych torbach podróżnych.

Reklamy

Jak ustalili funkcjonariusze, kontrabanda została wcześniej przemycona przez rzekę graniczną Bug z Ukrainy na terytorium Polski. Mężczyzna został zatrzymany a ujawnione przy nim przemycone papierosy (2 708 paczek) o wartości 37 tys. zł zabezpieczone.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Zatrzymany ob. Ukrainy  odpowie za przestępstwo skarbowe. Tylko w tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 7 mln zł.

 

źródło i fot. NOSG