SP w Moniatyczach: Mikołaj z wizytą u najmłodszych

Pomimo braku białego puchu 6 grudnia w przedszkolu w Moniatyczach pojawił się długo oczekiwany gość. Najpierw było słychać dzwoneczki, potem donośne „hou hou hou” i pojawił się on – nasz ukochany Św. Mikołaj. Cała sala powitała Mikołaja głośnymi oklaskami. Dzieci śpiewały piosenki i mówiły wiersze. Po przywitaniu gościa każde dziecko zostało obdarowane prezentem. Miłym akcentem były wspólne zdjęcia.

Reklamy

 

W czwartek 7 grudnia członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego „Sigma” zorganizowali mikołajki dla dzieci z klasy I szkoły podstawowej. Za Mikołaja przebrał się uczeń klasy III gimnazjum, Daniel Sekulski. W asyście Śnieżynek: Marcjanny Chmielewskiej, Klaudii Kot, Emilii Chmielewskiej, Ewy Wolanin, przybył do szkoły z workiem wypełnionym drobnymi upominkami.

Mikołajowi towarzyszyli również jego pomocnicy, Czarni Piotrusie, w których role wcieliły się Zofia Pochylczuk, Alicja Kujawska, Justyna Holc oraz czarownica Befana, za którą przebrała się Karolina Staręga. W tym roku Mikołaj ze swoją świtą odwiedził grzeczne dzieci z najmłodszej klasy szkoły podstawowej. Dzieci bardzo ucieszyły się z tej niezwykłej niespodzianki.

Po miłym przywitaniu gości, dzieci usiadły, a śnieżynka –Marcjanna Chmielewska opowiedziała im legendę o Świętym Mikołaju oraz o tym, że w niektórych krajach Europy prezenty przynosi nie tylko Święty Mikołaj. Wyjaśniła, że we Włoszech prezenty rozdaje czarownica Befana, Czarny Piotruś uwija się w Holandii, a w Hiszpanii prezenty przynoszą Trzej Królowie. Następnie pomocnicy Świętego przystąpili do rozdawania podarków, co bardzo ucieszyło dzieci.

W podziękowaniu za prezenty uczniowie zaśpiewali piosenki oraz wyrecytowali wierszyki.

Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Podsumowaniem atrakcji mikołajkowych było zrobienie wspólnego zdjęcia z Mikołajem, czarownicą Befaną i Czarnymi Piotrusiami.

Niestety wszystko co dobre kiedyś musi się skończyć. Mikołaj oraz jego pomocnicy pożegnali się z dziećmi i obiecali, że jak będą grzeczni, to w przyszłym roku ich odwiedzą.

Dziękujemy pani dyrektor Katarzynie Lewandowskiej, Rodzicom przedszkolaków oraz uczniom gimnazjum za zorganizowanie mikołajek oraz wsparcie rzeczowe i finansowe w przygotowaniu prezentów.

Miło jest otrzymywać prezenty, a jeszcze milej jest móc obdarowywać innych, dlatego pamiętajmy o wszystkich, którzy takiej pomocy potrzebują.

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!!!