Spotkania z opłatkiem w Gródku i Moniatyczach

Dzień Seniora połączony z Wieczorem Wigilijnym 10 grudnia 2016 roku zorganizowała Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich w Gródku. Do stołu zastawionego wigilijnymi potrawami zasiedli mieszkańcy wioski i zaproszeni goście.

Reklamy

 

Spotkanie rozpoczął mini-koncert kolęd w wykonaniu miejscowego zespołu „To i Owo na Ludowo” a główną częścią wieczoru były wspólne życzenia i dzielenie się świątecznym opłatkiem. Wójt Gminy Hrubieszów Jan Mołodecki, członek Zarządu Powiatu Danuta Kozłowska, wiceprzewodniczący Rady Gminy Hrubieszów Janusz Jędrzejewski oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach Aleksandra Muzyczuk w swoich wystąpieniach złożyli najlepsze życzenia oraz wręczyli nagrody organizatorom i upominki najstarszym z obecnych Seniorów.

 

***

 

11 grudnia Koło Gospodyń Wiejskich w Moniatyczach, Rady Sołeckie i Sołtysi Moniatycz i Moniatycz-Kolonii również zorganizowali dla swoich mieszkańców Spotkanie Opłatkowe. Uroczystość ubarwiły Jasełka wystawione przez uczniów Zespołu Szkół Publicznych im. papieża Jana Pawła II w Moniatyczach. Po życzeniach i przełamaniu się opłatkiem wszyscy mogli skosztować świątecznych potraw.

 

 

fot. UG Hrubieszów