Spotkanie wigilijne 2019

17 grudnia, odbyło się spotkanie wigilijne dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Alojzowie, pracowników, rodziców, a także zaproszonych gości.

Reklamy

 

Wigilia jest jednym z najbardziej wzruszających wieczorów w roku, kończącym czas Adwentu. Jest to szczególny dzień całych Świat Bożego Narodzenia, który w naszym kraju obchodzony jest bardzo uroczyście. Taki właśnie wyjątkowy, „wigilijny” czas spędziliśmy we wtorek 17 grudnia. W Restauracji „U Chłopa” w Hrubieszowie odbyło się spotkanie wigilijne dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Alojzowie, pracowników, rodziców, członków Zarządu PSONI Koło w Werbkowicach, a także zaproszonych gości.

Obecnością swoją zaszczycili nas przedstawiciele władzy oraz samorządu lokalnego, a także dyrektorzy i kierownicy placówek realizujących zadania na rzecz osób z niepełnosprawnością i wspierających działania w celu integracji środowiska lokalnego.

W spotkaniu wigilijnym uczestniczyli ks. kan. Stanisław Kupczak – proboszcz parafii w Werbkowicach przewodząc modlitwie oraz Wicestarosta Hrubieszowski Pana Wojciech Sołtysiak. W imieniu Burmistrz Miasta Hrubieszów Pani Marty Majewskiej przybyła z najlepszymi życzeniami bożonarodzeniowymi Pani Monika Podolak – Sekretarz Miasta Hrubieszów. Natomiast Wójt Gminy Hrubieszów Pan Tomasz Zając reprezentowany był przez Pana Tomasza Janiec – Skarbnika Gminy Hrubieszów. W spotkaniu wigilijnym uczestniczyli także: Pani Danuta Muzyczka –Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Hrubieszowskiego; Pana Andrzeja Bogatko – Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Hrubieszowie reprezentowała Pani Ewelina Sagadyn; w imieniu Pana Zbigniewa Tracichleba – Prezesa Zarządu firmy PKP LHS sp. z o. o. w Zamościu w spotkaniu opłatkowym uczestniczyła Pani Małgorzata Pyszniak – przedstawiciel firmy PKP LHS sp. z o. o. w Zamościu oraz Pani Zofia Pietruk – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Werbkowicach.

Wszyscy przybyli goście skierowali do uczestników spotkania opłatkowego piękne i wzruszające życzenia bożonarodzeniowe oraz noworoczne. Obdarowali także uczestników WTZ w Alojzowie oraz wychowanków OREW w Alojzowie prezentami w postaci słodyczy, pięknych bombek i choinek bożonarodzeniowych oraz materiałów biurowych.

W podziękowaniu za przybycie oraz wspólnie spędzony czas osoby z niepełnosprawnością wręczyły miłym gościom własnoręcznie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe.

Przybyłych gości powitała Pani Marta Piotrowska – Lackowska – Wiceprzewodnicząca PSONI Koło w Werbkowicach, natomiast życzenia świąteczne złożyła Pani Halina Szpuga – Przewodnicząca PSONI Koło w Werbkowicach oraz Pani Monika Ścibak – Dyrektor OREW w Alojzowie.

Uroczystość rozpoczęto tradycyjnie modlitwą oraz śpiewaniem kolęd. Wszyscy przełamali się opłatkiem, składali sobie życzenia świąteczne i noworoczne, a następnie zasiedli do wspólnego posiłku, który składał się z wigilijnych potraw. Spotkanie wigilijne uświetnione zostało występem warsztatowego zespołu „TAKT”, który zaprezentował nam najpiękniejsze polskie kolędy oraz zapraszał wszystkich przybyłych gości do wspólnego kolędowania.

Wigilia Bożego Narodzenia jest świętem, które przybliża nas do siebie, odnawia więzy rodzinne i przyjacielskie, pomnaża wrażliwość na potrzebujących, zbliża ludzi na co dzień od siebie odległych. Cieszymy się, że mieliśmy możliwość wspólnego spędzania tego przedświątecznego czasu w gronie całej społeczności naszego Stowarzyszenia.

Wszystkim przybyłym gościom za obecność, życzenia i upominki serdecznie dziękujemy.

 

Relację przygotowała:

Diana Duliban – instruktor terapii zajęciowej w pracowni preorientacji zawodowej