22 stycznia 2025

Srebrne Gody Samorządowej Gminy Hrubieszów. Jubileusz za nami

Goście i pogoda dopisali, a jubileuszowy, zorganizowany z okazji 25 rocznicy odrodzonego samorządu terytorialnego, Dzień Samorządowca Gminy Hrubieszów już za nami.

Reklamy


Uroczystości w Lasku Czumowskim rozpoczęły się wręczeniem wyróżnień dla osób zasłużonych dla idei samorządności. Odznaki Honorowe „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego” osobiście wręczył Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski dla:

– Pani Ireny Czerwińskiej – wieloletniej Sekretarz Gminy Hrubieszów,

Reklamy

– Pana Stanisława Olko – wieloletniemu radnemu i Przewodniczącemu Rady Gminy Hrubieszów,

– Pana Jana Wlizło – wieloletniemu Sołtysowi Wsi Obrowiec.

Reklamy

Dyplomy Uznania Wojewody Lubelskiego zostały wręczone:

– Panu Wiesławowi Hojda z Wolicy,

– Pani Anecie Hołuj z Czumowa,

– Pani Janinie Mróz ze Stefankowic Kolonii,

– Panu Romanowi Myśliwiec z Husynnego,

– Panu Piotrowi Sendeckiemu z Brodzicy,

– Panu Romanowi Topor z Moroczyna.

Ponadto rozstrzygnięty został konkurs Zasłużony dla Gminy Hrubieszów „Czapki z głów”. Zwycięzcą został Pan Marian Makieła.

Podczas obchodów przeprowadzony został konkurs „Moje sołectwo na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza”, w którym poszczególne sołectwa prezentowały na stoiskach, zmiany z ostatnich 25 lat, jakie zaszły w ich miejscowościach. Komisja konkursowa, składająca się, z zaproszonych na uroczystości, gości przyznała ex aequo dwie pierwsze nagrody dla: Sołectwa Masłomęcz i Sołectwa Stefankowice. Drugie miejsce zajęło Sołectwo Dąbrowa, a trzecią nagrodę również przyznano ex aequo dla: Sołectwa Czerniczyn oraz Sołectwa i Klubu Seniora Ślipcze.

Zwycięzcami Konkursu wiedzy o gminie Hrubieszów zostali:

– Pan Marian Hojda z Wolicy,

– Pan Zbigniew Echta ze Szpikołos,

– Pani Anna Naworol z Masłomęcza.

Natomiast zwycięzcami Konkursu wiedzy o odrodzonym samorządzie terytorialnym zostali:

– Pan Wiesława Hojda z Wolicy,

– Pani Anna Naworol z Masłomęcza.

Uczestnicy uroczystości korzystali chętnie z wielu atrakcji, w tym prezentowanych na stoiskach z lokalnymi produktami kulinarnymi i rękodziełem ludowym. Gości bawiły także zespoły: „To i Owo na Ludowo z Gródka”, „Czerwona Jarzębina” z Moroczyna, „Wesoła Ferajna” z Husynnego, „Srebrne Świerki” z Kułakowic Trzecich, Zespół Placówki Straży Granicznej w Kryłowie „Na Granicy” oraz Zespół „MAX-DANCE”.

 

 

źródło i fot. UG Hrubieszów