27 maja 2024

Trójka: Laureaci konkursów matematycznych

W Konkursie Matematycznym SZPAK laureatem został Tomasz Budzyński, zaś tytuł finalisty uzyskała Paulina Bębenek. Aż sześciu uczniów hrubieszowskiej Trójki otrzymało wyróżnienia i nagrody w Kangurze Matematycznym 2015.

 

Laureat i Finalistka SZPAKA

Już od 20 lat LSCDN w Zamościu organizuje konkursy matematyczne, w których również nasza szkoła bierze udział. W tym roku w Konkursie Matematycznym „SZPAK” laureatem został uczeń klasy V a Tomasz Budzyński, zaś tytuł finalisty uzyskała czwartoklasistka Paulina Bębenek (IV a).

Uczniów do konkursu przygotowywała pani Joanna Tumiłowicz-Fijołek.

 

Kangur Matematyczny 2015

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” to obecnie najbardziej masowa impreza matematyczna na świecie dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Obecnie bierze w nim udział około 57 państw, ponad 6 milionów uczniów, w tym ponad 319 tysięcy w Polsce. Uczniowie naszej szkoły również mieli możliwość zmierzenia się w tym prestiżowym konkursie.

 

Wyróżnienia i nagrody za wysokie wyniki otrzymali:

 

uczniowie szkoły podstawowej nr 3:

Gąsior Jakub kl. 2

Zając Patrycja kl. 2

Szabat Aleksandra kl. 3

Kondrak Miłosz kl. 4

Budzyński Tomasz kl. 5

Wanarski Szymon kl. 5

 

uczeń gimnazjum:

– Gąsior Marcin kl. 2 a

 

Do konkursu uczniów przygotowali: pani Agnieszka Handziuk, pani Ewa Janicka, pani Joanna Tumiłowicz – Fijołek i pan Janusz Hołownicki.

Gratulujemy nagrodzonym i ich opiekunom, życząc dalszych sukcesów!

 

 

info: ZSM nr 3