15 lipca 2024

Stefankowice-Kolonia: Einstein na łące

Stefankowice-Kolonia i wieś zapraszają do wioski tematycznej, gdzie można odrobić pracę domową z historii, przyrody, języka polskiego, fizyki, a wszystko to podane w inny, nietradycyjny sposób, czyli: edukacja przez praktyczne doświadczenie w otaczającym świecie przyrody.

Reklamy

 

Tutaj zobaczysz stanowisko sosny czarnej, podejrzysz pracę prawdziwego kowala i stolarza.

Odwiedzisz wiele miejsc historycznych, takich jak park dworski z XIX wieczną kuźnią, cmentarz wojenny z I wojny światowej. Tu zobaczysz wielopokoleniową symbiozę człowieka z jego ziemią, przyrodą i zwierzętami.

Reklamy

Zobaczysz również rekonstrukcje bitew, wydarzeń historycznych i manewrów wojennych. Tu także weźmiesz udział w grach poligonowych czy kopaniu prawdziwego okopu. 

Wszystkie oferty kierowane są w okresie wiosenno-letnim do szkół, zakładów pracy oraz turystów zorganizowanych w grupach od 20 do 50 osób.

Reklamy

 

Kontakt:

w poniedziałki i środy od godz.9.00 do 15.00,

wtorki, czwartki, piątki od godz. 12.00 do 18.00

Janina Mróz – tel. 723 337 082 

e-mail: janinamroz30@wp.pl

 

EINSTEIN NA ŁĄCE

Stefankowice-Kolonia 17

22-500 Hrubieszów

 

Wioskę uruchomiono dzięki pomocy Urzędu Gminy Hrubieszów i dotacji uzyskanej przez Stowarzyszenie Kobiet Gminy Hrubieszów – Polskie Kwiaty z siedzibą w Wołajowicach, w ramach działania 413 – Wdrażanie lokalnej strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013.