24 lipca 2024

Strzyżów: Kaleka czy Cool-awy

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie edukacyjnym „Edu–Warsztaty”- „Kaleka czy COOL-awy”. Pod tym prowokacyjnym tytułem, znajduje się kompleksowy program budowania zmian świadomości i wiedzy o różnych rodzajach niepełnosprawności, samych OzN (osoby z niepełnosprawnością) oraz komunikacji z nimi – w celu włączania, integracji społecznej i aktywizacji środowisk.

Reklamy

 

Uczniowie wzięli aktywny udział w ćwiczeniach, scenkach, jeździli na wózkach, poruszali się po torach przeszkód, jako osoby niewidome. Uczestniczyli również w pokazie pracy psów serwisowych na żywo.

Przybliżono niepełnosprawność i „oswajano ją”, pokazano jak podchodzić do OzN, aby było to interesujące dla obu stron. Niepełnosprawność to nie koniec życia, ale odmienny stan spostrzegania czy poruszania się.

Reklamy

Z dziećmi mówiono o różnorodności społeczeństwa i pokazano świat ,w którym druga osoba i pies serwisowy pomaga sprawnie funkcjonować. Dzieci starsze dowiedziały się czym różni się niepełnosprawność sensoryczna od intelektualnej.

 

Więcej informacji na stronie : http://www.tpsw.pl/

Reklamy