20 maja 2024

Szpikołosy: Policjanci u dzieci

Hrubieszowscy funkcjonariusze spotkali się z dziećmi i ich wychowawcami z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szpikołosach. Wielki uśmiech na dziecięcych buziach wywołała maskotka hrubieszowskiej policji sierżant Lew. Dzieci trafnie odpowiadały na zadawane przez policjantów pytania i wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa na drodze, czy podczas codziennych zabaw.


W piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie spotkali się z dziećmi i ich wychowawcami z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szpikołosach. Mundurowi przypomnieli najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz ostrożności i rozwadze podczas ich codziennych zabaw.

Przestrzegano dzieci przed kontaktami z osobami nieznajomymi. Najmłodsi wykazali się dużą wiedzą. Dzieci nie miały najmniejszych problemów z podaniem numerów alarmowych, czy chociażby objaśnienia zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Podczas spotkania wielką radość na dziecięcych buziach wywołała wizyta maskotki hrubieszowskiej policji – sierżanta Lwa.


źródło i fot. KPP Hrubieszów (EK)