Uchanie: 3 tys. paczek w Oplu Ukraińców

Policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach zatrzymali 26 i 34 letniego ob. Ukrainy, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W samochodzie marki Opel Omega mundurowi zabezpieczyli prawie 3 tys. paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Gdyby trafiły one na rynek, to Skarb Państwa straciłby ponad 47 tysięcy złotych.

Reklamy

 

Policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach w miejscowości Uchanie zatrzymali do kontroli drogowej 26-letniego ob. Ukrainy. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna wraz ze swoim 34-letnim kompanem również ob. Ukrainy przewozili papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Kontrabanda ukryta była w workach znajdujących się na tylnych siedzeniach oraz bagażniku zamontowanym na dachu pojazdu. Łącznie w samochodzie policjanci odnaleźli  prawie 3 tys. paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Gdyby nielegalne papierosy trafiły na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 47 tysięcy złotych.

Mundurowi zabezpieczyli nielegalny towar a właściciele kontrabandy usłyszeli już zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest wysoką karą grzywny oraz przepadkiem nielegalnego towaru. źródło i fot. KPP Hrubieszów (JK)