19 czerwca 2024

Uczniowie ze Stefankowic na „Ani z Zielonego Wzgórza”

We wtorek 9 lutego 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. 15 Pułku Piechoty „Wilków” wybrali się do Hrubieszowskiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” w wykonaniu aktorów Teatru Kameralnego z Lublina.

Reklamy

 

We wtorek 9 lutego 2016 r. uczniowie klas IV – VI wraz z opiekunami: p. Irminą Berlicką oraz p. Celiną Malec wybrali się do Hrubieszowskiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” w wykonaniu aktorów Teatru Kameralnego z Lublina.

To była nasza pierwsza od dłuższego czasu wizyta w teatrze i spotkanie z aktorami na żywo. Z zapartym tchem podziwialiśmy ich wspaniałą grę, ciekawą i oddającą klimat powieści scenografię, nietypowo ubranych aktorów. Szczególnie zwróciły naszą uwagę stroje kobiet: piękne, długie suknie z bufonami oraz wykwintne kapelusze.

Reklamy

Starannie przygotowany scenariusz, scenografia, oprawa muzyczna i gra świateł pozwoliły nam razem z aktorami przeżywać historię bohaterów wystawianej sztuki. Ich gra pełna swobody i naturalności wywołała na naszych twarzach śmiech, innym razem smutek. Historia rudowłosej, rozgadanej, obdarzonej bujną wyobraźnią Ani bardzo nas ujęła i zapewniła nam dobrą zabawę.

To przedstawienie wywarło na nas ogromne wrażenie. Oglądaliśmy je z wielką przyjemnością.

Reklamy