Utrudnienia w ruchu związane z 61 Międzynarodowym Wyścigiem Kolarskim Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej

Od dziś – 30 maja do 3 czerwca na terenie województwa lubelskiego na 6 etapach rywalizować będą kolarze podczas tegorocznej 61 edycji Wyścigu Przyjaźni Polsko –
Ukraińskiej. W dniu 1 czerwca wyścig przebiegać będzie przez powiat hrubieszowski. Policjanci ostrzegają o utrudnieniach w ruchu.

Reklamy

 

Dziś 30 maja, w godz.  14:30 do 18.30 odbędzie się I etap, którego trasa rozpocznie się w Zamościu na ulicy Szczebrzeskiej, droga krajowa nr K-74 i przebiegać będzie przez miejscowości: Szczebrzeszyn, Frampol, Wysokie, Zakrzew, Frampol, Szczebrzeszyn, Zamość.

W dniu 31 maja 2017r. trasa II etapu rozpoczyna się o godz. 10.00 przebiegać będzie (na terenie pow. zamojskiego) na drodze pomiędzy miejscowościami: Żdanów – Lipsko Polesie – Żdanow, droga wojewódzka W-849.

W dniu 31 maja 2017r. trasa III etapu rozpoczyna się o godz. 15.00 na drodze wojewódzkiej W 849 w m. Żdanow i przebiegać będzie przez miejscowości: Józefów – Biłgoraj – Frampol – Szczebrzeszyn – Zamość. ( powiat zamojski i biłgorajski).

W dniu 1 czerwca  trasa IV etapu rozpoczyna się o godz. 10.00  w miejscowości Zamość ul. Hrubieszowska, droga krajowa nr K74 i przebiegać będzie przez miejscowości: Miączyn, Hrubieszów, Białopole, Chełm, Siennica Różana, Stara Wieś, Skierbieszów i Zamość. (powiat zamojski, hrubieszowski, chełmski, krasnostawski).

W dniu 2 czerwca 2017r. roku trasa V etapu (wyścig uliczny) rozpoczyna się o godz. 17.00 w Zamościu na ul. Akademickiej i przebiegać będzie ulicami: Akademicka, Zamkowa, Królowej Jadwigi, Podgroble, Szczebrzeska, Dzieci Zamojszczyzny, Sadowa, Piłsudskiego, Akademicka.

W dniu 3 czerwca 2017r. roku trasa VI etapu rozpoczyna się o godz. 10.00  w miejscowości Kalinowice na drodze krajowej K17 i przebiegać będzie przez miejscowości Tomaszów Lubelski, Susiec, Tomaszów Lubelski, Sabaudia, Rachanie, Łaszczów, Tyszowce, Komarów Osada, Łabunie i Zamość (powiat zamojski i tomaszowski).

Wyścig poza obszarem miejskim odbędzie się przy otwartym ruchu drogowym, tylko na czas przejazdu czołówki i głównego peletonu wyścigu pojazdy jadące z przeciwka kierowane będą na pobocze drogi, natomiast na czas przejazdu kolumny wyścigu przez miasto i podczas dojazdu do mety ulice, którymi będą przejeżdżać kolarze, zostaną wyłączone z ruchu drogowego.

Policjanci apelują do użytkowników dróg o ostrożność i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.

 

źródło: KWP Lublin (AK)