19 czerwca 2024

Werbkowice: Christmas Postcrossing – Świąteczna Wymiana Pocztówkowa

W grudniu, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Werbkowicach, wzięli udział w akcji pt. „Christmas Postcrossing – Świąteczna Wymiana Pocztówkowa”.

Reklamy

 

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowa okazja do wysyłania kartek z życzeniami i pozdrowieniami.

Dzisiejsze czasy są przesycone internetem, telefonami komórkowymi czy tabletami. Najczęstszą drogą przesyłania informacji jest sms, mms czy e-mail. Tradycyjny sposób wysyłania listów pomału zanika. Z pewnością wymaga on wkładu pracy, ale jest rozwiązaniem trwałym, ćwiczy cierpliwość i rozwija kreatywność. Dlatego warto przypominać dzieciom o tej już prawie wygasłej formie komunikowania się z innymi osobami.

Reklamy

W grudniu uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Werbkowicach, wzięli udział w akcji pt. „Christmas Postcrossing – Świąteczna Wymiana Pocztówkowa“, zorganizowanej przez panią Joannę Momotowską.

Akcja polegała na tym, że uczniowie w ramach korespondencji wymienili się pocztówkami z życzeniami świątecznymi i pozdrowieniami w języku angielskim z uczniami z innych szkół. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w przygotowaniu świątecznych kartek, a udział w akcji był dla nich ogromną radością.

Reklamy

 

Organizator: Joanna Momotowska

fot. SP Werbkowice