Werbkowice: Kosmiczne Ferie i Kulig

Jak co roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach zostały zorganizowane ferie dla dzieci. Pierwszy tydzień ph. „Na planecie dobrej zabawy” już za nami. Kosmiczne ferie trwały od 17 do 20 stycznia 2017 roku.

Reklamy

 

Na wstępie uczestnicy  zapoznali się z planetami i informacjami o kosmosie.  Konstruowanie pojazdów kosmicznych pozwoliło się przenieść na wymyślone przez siebie i własnoręcznie namalowane planety.

Na zajęciach kulinarnych pieczone były ciasteczka bogato zdobione, również inspirowane kosmosem. Po konkurencjach ruchowych wypieki zjedzone były z apetytem. Przez  wszystkie dni  towarzyszyła dzieciom  kosmiczna muzyka, a jeden z utworów  został szczególnie opanowany.Na zakończenie dzieci dostały pamiątkowe dyplomy. 

W ramach ferii (23.01.2017) odbyły się również kulig i ognisko z pieczeniem kiełbasek na polach IUNG w Werbkowicach. Pogoda sprzyjała zabawom na śniegu, nie obyło się też bez ulepienia bałwana.

Składamy wielkie podziękowania dla dyrekcji i pracowników Rolniczego Zakładu Doświadczalnego w Werbkowicach za pomoc w organizacji kuligu.

Zapraszamy na drugi tydzień ferii ph. „Ferie taneczne” czyli Zumbę i taniec nowoczesny oraz zajęcia w bibliotece.

 

źródło i fot. GOK Werbkowice