14 kwietnia 2024

Werbkowice: Podziękowania dla Mikołajów

23 listopada zwróciłam się do państwa z prośbą, żeby spotkanym Mikołajom powiedzieć o 6 wspaniałych dzieciach z gminy Werbkowice, które czekają na prezenty. Moja prośba przeszła, nasze oczekiwania, bowiem jak zawsze dobrzy ludzie nie zawiedli.

 

Jak się okazało, w różnym miejscach świata szukano świętych Mikołajów.

Nieznajomy dobry pan wysłał do nas Mikołaja aż z Gdańska, Arek odnalazł Mikołaja w Holandii, ale staruszek dotrze do nas tuż przed Bożym Narodzeniem. Eugeniusz z Hrubieszowa, nieśmiało zagadnął Mikołaja w swoim mieście, a ten w ciągu jednej godziny był już w Werbkowicach. Maciek zamówił dwie paczki u św. Mikołaja w Tomaszowie Lubelskim i już od wczoraj idzie do nas na piechotę. Malwinka, Karolinka, Małgosia, Asia i Kamil poprosili św. Mikołaja (kierowcę) w Werbkowicach, który podjechał pięknym czerwonym samochodem, w dodatku okazał się bardzo hojnym Mikołajem.

5 grudnia z Mikołajami rozwieźliśmy prezenty, serce waliło nam, jak oszalałe na myśl, jak dzieci zareagują. Szczęście i radość obdarowanych dzieciaków sprawiła, że nie mieliśmy ochoty wychodzić z tego domu, w tym momencie byliśmy szczęśliwi tak, jak one.

Dwunastoletnia dziewczynka, w dowód wdzięczności, oddała nam swoje własnoręcznie namalowane rysunki. Dzieci przytulały się do wszystkich dobroczyńców, dziękowały, aż chciało się powiedzieć chwilo trwaj!

Zadzwoniliśmy do 4 letniej małej dziewczynki, której tatuś spogląda już na nią z nieba, ale nikt nie otworzył nam drzwi, w związku z tym, zabawiliśmy się w Mikołaja – partyzanta. Powiesiliśmy paczkę na płocie i uciekliśmy (wiem że została zabrana). Już niebawem dotrze do tej dziewczynki św. Mikołaj z Holandii.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wspaniałym i niezwykłym ludziom, za okazaną pomoc i dobre serce. Dziękujemy za to, że nie pytali dlaczego, nie oceniali, czasami los bardzo mocno „pokaleczy” niektórym życie. I wtedy na ich drodze pojawiają się „Ciche Anioły”.

W piątek jedziemy do 11-miesięcznej dziewczynki, bo dzisiaj św. Mikołaj był bardzo zmęczony. Na poniższych zdjęciach podarowane przez dziewczynkę rysunki.

 

P.S. Jeszcze jedna prośba – gdyby ktoś wymieniał na nową pralkę automatyczną jeszcze piorącą, to proszę o kontakt 601 341 445.

 

Danuta Muzyczka

fot. DM