21 lipca 2024

Werbkowice: Spotkanie z RapPedagogiem

Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Werbkowicach organizuje spotkanie 16 kwietnia 2015 roku dla uczniów klas IV – VI Szkół Podstawowych z terenu Gminy Werbkowice oraz dla młodzieży Gimnazjum z Werbkowic i Sahrynia.

Reklamy


Spotkanie ze znanym w całym kraju RapPedagogiem Dobromirem „Mak” Makowskim ma na celu wspierać szkoły w projekcie profilaktyki antynarkotykowej. Projekt nosi nazwę „Rap Pedagogia” – oparty na muzyce HIP HOP, elementach profilaktyki oraz inspirowany przeszłym życiem autora i wykonawcy.

Autor projektu „Rap Pedagogia” jest założycielem fundacji „Młodzi dla młodych”, która swoją siedzibę ma w Pabianicach. Jest także pedagogiem oraz animatorem projektów pedagogicznych z młodzieżą na ulicach.

Reklamy

Przed laty sam mierzył się z wieloma problemami, będąc wychowankiem Domu Dziecka. Jako młody człowiek przedawkował narkotyki i omal nie umarł. Obecnie jeżdżąc po Polsce dociera do wielu szkół, domów dziecka, domów poprawczych i zakładów karnych mówiąc do młodzieży, iż można żyć inaczej.

Myśl przewodnia programu to – „Masz jedno życie, powtórki nie będzie.”

Reklamy

Spotkanie odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach 16.04.2015: 

godz. 11.30 – 12.30 dla uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej

godz. 13.00 – 14.00 dla uczniów Gimnazjum

 

 

Więcej o projekcie RapPedagogia:

http://www.rappedagogia.pl/