Werbkowice: Z sierżantem Lwem o bezpieczeństwie

Policjanci odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Werbkowicach. Podczas spotkania rozmawiano o bezpieczeństwie.

Reklamy

 

Dzisiaj hrubieszowscy policjanci odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Werbkowicach. Dzieci dowiedziały się, jak ważne dla bezpieczeństwa każdego pieszego i rowerzysty jest zapewnienie sobie odpowiedniej widoczności, poprzez używanie elementów odblaskowych.

Funkcjonariusze przypomnieli także dzieciom o zachowaniu zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób nieznajomych, zarówno w realnym życiu, jak i w wirtualnym świecie.

Dzieci doskonale znały numery alarmowe i odpowiadały na zadawane przez policjantów pytania. Na koniec, dzieci mogły przywitać się z maskotką hrubieszowskiej policji – sierżantem Lwem.

Maskotka dla hrubieszowskiej policji została zakupiona przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Hrubieszowski. Pluszak doskonale sprawdza się na spotkaniach funkcjonariuszy z najmłodszymi. Cieszymy się, że wzbudza tyle pozytywnych emocji.

Sierżant Lew przybliża dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz daje najmłodszym radość i uśmiech. Szczególnie przedszkolaki mają okazję się przekonać, że policjant to nie osoba, której należy się bać, lecz która służy pomocą.

 

źródło i fot. KPP w Hrubieszowie / E.K.