18 kwietnia 2024

Wizyta uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w TVP 3 Lublin

6 lutego 2019 r.uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Alojzowie wzięli udział w wizycie w Telewizji Polskiej SA Oddział w Lublinie.

 

6 lutego 2019 r.uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Alojzowie wraz z kierownikiem Panią Martą Piotrowską – Lackowską oraz instruktorem terapii zajęciowej – Panią Dianą Dulibanbrali wzięli udział w wizycie w Telewizji Polskiej SA Oddział w Lublinie.

To wyjątkowe wydarzenie możliwe było dzięki wielkiej uprzejmości Pani Anny Dąbrowskiej – dziennikarce TVP 3 Lublin, która z dużym zaangażowaniem w swoich programach (m.in. „Włączeni i Aktywni”) przedstawia trudności, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnością, a tym samym przyczynia się do ich rozwiązywania.

Pani Anna, będąc naszą przewodniczką po TVP 3 Lublin, w bardzo interesujący sposób przedstawiła nam tajniki pracy w telewizji. Oprowadzając nas po kolejnych studiach nagraniowych ukazała charakter pracy prezenterów, reporterów, charakteryzatora oraz całej ekipy technicznej. Zobaczyliśmy, jak wygląda proces tworzenia programu telewizyjnego.

Uczestnicy WTZ w Alojzowie mieli możliwość choć przez chwilę poczuć się, jak gwiazdy telewizji, zasiadając na fotelu prezentera w studiu „Panoramy Lubelskiej”, będąc malowanymi i czesanymi przez profesjonalną charakteryzatorkę oraz samodzielnie sterując sprzętem technicznym wcielając się w operatorów kamer.

Wielkim przeżyciem było spotkanie z Panem Tadeuszem Sznukiem – prowadzącym teleturniej „Jeden z dziesięciu”. Zza kulis mogliśmy podejrzeć nagranie jednego z odcinkówprogramu oraz życzyliśmy wszystkim graczom zwycięstwa. Dzięki życzliwości całej ekipy pracującej nad realizacją teleturnieju weszliśmy na chwilę do studia w trakcie nagrania, aby poczuć atmosferę panującąw czasie gry.

Bardzo miło i otwarcie przyjął nas również Pan Tomasz Zalewa – reporter „Panoramy Lubelskiej”, współprowadzący „Poranek z Panoramą” i „Magazyn Sportowy”. Zasiedliśmy wspólnie w studio „Poranka z Panoramą” rozmawiając o specyfice pracy w telewizji oraz pracy z osobami z niepełnosprawnością, a także wymieniając się kontaktami mogącymi posłużyć do dalszej współpracy.

Wyjazd do TVP 3 Lublin wszystkim bardzo się podobał. Od pierwszej chwili byliśmy zachwyceni atmosferą tego miejsca oraz wielką życzliwością, z jaką nas przyjęto.

Spotkanie z dziennikarzami Telewizji Polskiej było wyjątkowo inspirujące i całkowicie zmieniło nasze wyobrażenia na temat pracy w telewizji. Był to niezwykły dzień, który pozostawił wiele pięknych wspomnień oraz nadzieję na powtórne takie spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia programu „Włączeni i Aktywni” w TVP 3 Lublin, którego emisja będzie miała miejsce 13 lutego 2019 r. o godzinie 19:15. Odcinek programu poświęcony będzie działalności Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Werbkowicach, prowadzącego dwie placówki: Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Alojzowie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Alojzowie. Powstał on dzięki inicjatywie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Lubelski oraz wielkiemu sercu i zaangażowaniu Pani Anny Dąbrowskiej, która wraz z ekipą gościła u nas 21 stycznia 2019 r. nagrywając materiał. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie i doświadczenie.

Dziękujemy Pani Aniu!

 

Relację ze spotkania przygotowała

mgr Diana Duliban

Instruktor terapii zajęciowej

w pracowni preorientacji zawodowej

 

fot. WTZ w Alojzowie