Wspólne kolędowanie w Uchaniach

Staramy się pielęgnować dawne obrzędy i zwyczaje, dlatego stało się już piękną tradycją, że każdego roku w styczniu w Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach organizowane jest spotkanie kolędowe, które cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej gminy.

Reklamy

 

Spotkanie to odbyło się w dniu 25 stycznia 2015r w sali widowiskowej GOK w Uchaniach a zatytułowane było „Europo, nie możesz żyć bez Boga”.

Na początku wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu naszej rodzimej Orkiestry Dętej przeplatane na zmianę pastorałkami pięknie wyśpiewanymi przez zaprzyjaźnioną z GOK-iem solistkę Anię Kostkiewicz.

Następnym punktem programu było przedstawienie teatralne zatytułowane „Wigilijna ulica” w wykonaniu grupy teatralnej „Zaplecze” a pieczę nad scenariuszem trzymała osobiście Pani Anna Król Dyrektor GOK w Uchaniach. 

Ze swoim programem kolędowym gościnie wystąpiła grupa muzyczna „Good Band” z Majdanu Leśniowskiego.

Następnie wystąpiły „Przytulanki” czyli dzieci z koła muzycznego przygotowane do występu przez Pana Kszysztofa Jasiuka instruktora muzyki w Gok w Uchaniach oraz bardzo liczna grupa taneczna „Twister” przygotowana przez Panią Ewę Wlizło.

Nie mogło zabraknąć również naszych rodzimych zespołów śpiewaczych czyli zespół wokalno-instrumentalny „Nadzieja” i „Staszicowiacy”, oba zespoły prowadzi i przygotowuje do występów Pan Stanisław Wojczuk.

Serdeczne podziękowania dla Pana Andrzeja Guzika – członka Rady Nadzorczej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie za pozyskanie i dostawę artykułów wyprodukowanych w tejże spółdzielni, którymi to mieliśmy przyjemność dzielić się ze wszystkimi gośćmi uczestniczącymi we wspólnym kolędowaniu.

 

 

źródłoi fot. GOK Uchanie