25 czerwca 2024

Wypadek w Werbkowicach. Kierowca został zakleszczony w aucie (ZDJĘCIA)

Wczoraj wieczorem doszło do groźnego wypadku w Werbkowicach, gdzie auto osobowe wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Jego kierowca został uwięziony wewnątrz pojazdu. Strażacy wyciągnęli go przy pomocy urządzeń hydraulicznych.

Reklamy

– W dniu 14.02.2022 roku o godzinie 17:51 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Werbkowice – informuje oficer prasowy hrubieszowskiej komendy PSP st. kpt. Marcin Lebiedowicz. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia czterech zastępów straży pożarnej zastano samochód osobowy poza pasem jezdni, który zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W pojeździe podróżowały dwie osoby. Jedna przed przybyciem służb opuściła pojazd o własnych siłach. Kierowca był przytomny, natomiast został uwięziony w aucie i nie mógł samodzielnie go opuścić. Działania Straży Pożarnej podczas prowadzonej akcji polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy pomocy urządzeń hydraulicznych i przekazaniu go Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Ponadto odłączono akumulator w pojeździe oraz oświetlano teren akcji. Poszkodowany kierowca został przetransportowany do szpitala na dalsze badania.

Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia, jak informują strażacy, było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działaniach udział brała Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, 2 zastępy strażackie z JRG Hrubieszów oraz 2 zastępy OSP KSRG Werbkowice. Łącznie 12 strażaków prowadziło akcję ratowniczą przez 1 godzinę i 15 minut.

Reklamy

Wstępnie straty oszacowano na 5 tysięcy złotych.

­

Reklamy

(info: KP PSP Hrubieszów / st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto: JRG Hrubieszów, OSP Werbkowice)


Zobacz też:

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego 55-latka z gminy Hrubieszów

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego 55-latka z gminy Hrubieszów


https://www.youtube.com/watch?v=OVuOuz9coOs

LubieHrubie na YouTube