21 maja 2024

Za nami VI Powiatowy Rajd Rowerowy na Orientację

Rajd rowerowy z udziałem dzieci, młodzieży i ich opiekunów z terenu powiatu hrubieszowskiego odbył się 2 czerwca 2017. Oficjalnym startem był plac przy Zespole Szkół nr 3 w Hrubieszowie, metą – Masłomęcz, gdzie na uczestników czekało szereg atrakcji.

 

Wydarzenie odbywa się cyklicznie i na stałe wpisuje się w kalendarz imprez powiatowych. Organizatorami przedsięwzięcia byli Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie pod patronatem Starosty Hrubieszowskiego oraz Wójt Gminy Hrubieszów.

Jazda na rowerze na orientację jest dyscypliną sportu. Zawodnik lub drużyna posługując się mapą pokonuje wytyczoną trasę, na której znajdują się punkty kontrolne. Wygrywa ten, kto odnajdzie wszystkie punkty kontrolne w podanej wcześniej kolejności. W tym przypadku organizatorzy odstąpili od mierzenia czasu, ponieważ  zwycięzcami są wszyscy zawodnicy uczestniczący w akcji.

W rajdzie uczestniczyło 20 grup, łącznie około 300 osób na rowerach. W trasę wyruszyli przedstawiciele  Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2, Zespół Szkół nr 3 z Hrubieszowa, Zespołu Doskonalenia Zawodowego, Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych, Gminne Gimnazja z Kozodaw, Moniatycz, Mircza, Hulcza, Zespoły Szkół z Kryłowa, Dołhobyczowa, Trzeszczan, Sahrynia, Werbkowic, Szkoła Podstawowa z Czerniczyna, Stowarzyszenie Hrubieszów na Rowerach oraz Zespół Szkół  z Horodła, z którego to zawodnicy pokonali najdłuższą odległość.

Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci, którzy równocześnie zapoznali uczestników z zasadami bezpiecznego poruszania się na drodze.

Na miejscu zawodników witał komandor akcji Stanisław Sitarz pytając o wrażenia z trasy. Na scenie zaprezentowali się przedstawiciele poszczególnych szkół, były piosenki, tańce angażujące publiczność, poczęstunek oraz możliwość zwiedzania Wioski Gotów.

Jak podkreśla organizator wydarzenia Stanisław Sitarz – VI Powiatowy Rajd Rowerowy na Orientację był bardzo udany, dopisały humory i pogoda, jednak najbardziej cieszę się, że wszyscy uczestnicy bezpiecznie wrócili do domów. 

 

źródło i fot. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie