„Zapomniani sąsiedzi” w Czumowie – obóz wolontariacki – prace remontowe na cmentarzu prawosławnym

Zapraszamy do udziału w wolontariackich pracach remontowych i porządkowych na zabytkowym cmentarzu prawosławnym w Czumowie nad Bugiem.

Reklamy


Słońce, woda, piasek – last minute. 

Zapraszamy do udziału w pracach remontowych i porządkowych na zabytkowym cmentarzu prawosławnym w Czumowie nad Bugiem (gm Hrubieszów) od czwartku 24.09 do wtorku 29.09.

XIX wieczna nekropolia od kilku dziesięcioleci pozbawiona była opieki, chwilami też po prostu dewastowana. Zachowało się na niej kilkadziesiąt nagrobków, w tym wiele pochodzących z roztoczańskich warsztatów kamieniarskich.

Do włączenia się do prac nie są potrzebne specjalne umiejętności. Zapewniamy nocleg i wyżywienie, materiały i narzędzia, ubezpieczenie NNW, w miare możliwości również koszty dojazdu.

Bedzie to okazja do zażycia takich ćwiczeń jak kopanie łopatą, dźwiganie, translokacja wapiennych bloków w pionie i w poziomie, szczotkowanie, smarowanie, malowanie, mycie, kręcenie malty, kitowanie, glutowanie, pionowanie etc. 

Pracujemy codziennie, z wyjątkiem niedzieli od ok 9.00 do zmierzchu. Można włączyć się w dowolnym momencie.

Dla przyjezdnych na pewno atrakcją będzie bliskość doliny Bugu (a może kajaczki?), pałacyk Czarnoksiężnika W niedzielę weźmiemy tekże udział w „Święcie nieistniejącej cerkwi w Wereszynie.

Zgłoszenia i bliższe informacje na towarzystwo@ekolublin.pl


Projekt realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Aktywność obywatelska”.

http://www.ekolublin.pl/Lubelski_Serwis_Ekologiczny/art,5215/Projekt_Zapomniani_Sasiedzi_-_wielokulturowego_dziedzictwa_okolic_Krylowa

Link do wydarzenia na facebooku:

https://www.facebook.com/events/1714223365472506/