15 lipca 2024

Zosin: Iga na posterunku

Na przejściu granicznym w Zosinie celnicy z hrubieszowskiej komórki zwalczania przestępczości skierowali do kontroli autokar na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariuszom towarzyszyła Iga – owczarek niemiecki wyszkolony do zwalczania przemytu papierosów.

Reklamy


Pies zainteresował się kanałami wentylacyjnymi autokaru. Takiego sygnału celnicy nie mogli zlekceważyć. Po demontażu elementów blokujących dostęp do skrytki funkcjonariusze wyciągnęli z niej dokładnie 2790 paczek papierosów.

Do przemytu przyznał się jeden z pasażerów – 46-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i wpłacił na poczet grożącej mu kary 28 tys. zł.

Reklamy

Papierosy o wartości prawie 36 tys. zł trafiły do magazynu celnego.

Kilka godzin później duet Iga i celnicy wzięli „pod lupę” kolejny autokar z Ukrainy. Tym razem z koła zapasowego i luków wentylacyjnych funkcjonariusze Służby Celnej wyjęli 1170 paczek papierosowej kontrabandy. Właścicielem towaru okazał się 57-letni obywatel Ukrainy – pasażer autokaru. Mężczyzna skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się odpowiedzialności wpłacając 17,5 tys. zł na poczet grożącej mu kary.

Reklamy

Papierosy z obu autokarów o wartości 50 tys. zł trafiły do magazynu celnego. Postępowania w obydwu sprawach prowadzi Urząd Celny w Zamościu.źródło i fot. SCRP