Zosin: Leki na impotencję z przemytu

W ostatnich dniach funkcjonariusze celno – skarbowi przejęli na granicy z Ukrainą hurtowe ilości niewiadomego pochodzenia farmaceutyków, w tym leków stosowanych w leczeniu zaburzeń związanych z impotencją.

Reklamy

 

Funkcjonariusze z komórki realizacji z Hrubieszowa prowadzili działania kontrolne na przejściu granicznym w Zosinie. Nielegalny towar znaleźli w osobowej maździe, którą kierowała 39-latka z Ukrainy.

Kobieta ukryła farmaceutyki w boczku bagażnika. Mundurowi wydobyli stamtąd ponad 1800 tabletek i saszetek Kamagry oraz leku o nazwie Vardenafil. Rynkowa wartość zajętego towaru wynosi ponad 43 tys. złotych.

Funkcjonariusze wszczęli przeciwko obywatelce Ukrainy sprawę karną skarbową. Kobieta odmówiła składania wyjaśnień.

Co ciekawe, w kontroli funkcjonariuszom KAS towarzyszył służbowy pies Kiara. I mimo że jest on szkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych – bezbłędnie wskazał również miejsce ukrycia farmaceutyków.

 

***

 

Z kolei na granicy w Hrebennem funkcjonariusze celno-skarbowi przejęli 1740 ampułek specyfiku o nazwie MeldoniumVasopro. Jego rynkowa wartość to 28 tys. złotych. Nielegalny towar znajdował się w bagażu ukraińskiego kierowcy autokaru. Przeciwko mężczyźnie również wszczęto sprawę karną skarbową.

Wszystkie zatrzymane leki zostaną zniszczone.

Zgodnie z ustawą Prawo farmaceutyczne podróżny ma prawo przewozić pięć najmniejszych opakowań leku na własne potrzeby. Za naruszenie przepisów ustawa przewiduje grzywnę, karę ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

 

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie