Zosin: Rekordowa kontrabanda w ukraińskim busie

Aż 16 910 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy ukrytych w busie próbował przemycić obywatel Ukrainy.

Reklamy

 

25 lutego br. do odprawy celnej na granicznym przejściu drogowym w Zosinie zgłosił się 21-letni obywatel Ukrainy. Kierujący samochodem marki Mercedes Sprinter na ukraińskich numerach rejestracyjnych, zadeklarował przywóz wyrobów akcyzowych zgodnie z obowiązującymi normami.

Doświadczeni funkcjonariusze z miejscowego Oddziału Celnego nabrali jednak wątpliwości, co do prawdziwości złożonej przez podróżnego deklaracji i po wstępnych oględzinach pojazdu, skierowali go do szczegółowej kontroli.

W trakcie rewizji odkryli, że w specjalnie przygotowanej wewnętrznej ściance auta ukryto „trefne” papierosy. Wartość rynkowa zatrzymanej kontrabandy wyniosła ponad 220 tys. zł.

Podejrzany przyznał się do próby przemytu, odmówił jednak złożenia wyjaśnień. Przystosowany do nielegalnego procederu pojazd został zajęty, jako dowód w sprawie karnej skarbowej.

Postępowanie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej – Delegatura w Zamościu.

W tym roku jest to największa próba przemytu wyrobów tytoniowych udaremniona na przejściu granicznym w Zosinie przez funkcjonariuszy lubelskiej Izby Administracji Skarbowej.

 

źródło i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie