23 maja 2024

ZSP w Moniatyczach: Dzień Rodziny

Impreza mająca na celu wywołać dziecięcy uśmiech radości u wszystkich dzieci odbyła się dnia 3 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Publicznych im. Papieża Jana Pawła II
w Moniatyczach.

Dmuchane zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, trampolina, gry i zabawy z animatorami, pokazy strażackie oraz wata cukrowa i inne słodkości to tylko jedne z nielicznych atrakcji dla milusińskich.

Imprezę dotyczącą tak ważnego dla wszystkich dzieci święta rozpoczęły przepiękne występy dzieci najmłodszych z klas I – III szkoły podstawowej oraz oddziału przedszkolnego. Rodzice ze wzruszeniem i łezką w oku podziwiali występy swoich pociech na deskach szkolnej sceny.

Dzieci wspaniale zaprezentowały swoje talenty: recytatorskie, teatralne i wokalne. Ku uciesze dorosłych miały okazję poczuć się jak prawdziwi artyści. Niespodziankom nie było końca.

Rodzice również zrobili prezent swoim dzieciom i sami mieli możliwość wystąpienia na scenie w przedstawieniu zatytułowanym „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Po wzruszających występach na scenie wszyscy przenieśliśmy się na boisko szkolne, gdzie na wszystkie dzieci czekało wesołe miasteczko, które okazało się największym hitem. Trampoliny, dmuchane zamki, zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami czy trampolina w tym wyjątkowym dniu były do dyspozycji dzieci za darmo.

Również dużą popularnością cieszyły się pokazy strażackie. Kto lubi poczuć dreszczyk emocji i przypływ adrenaliny dzięki strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Moniatyczach miał to zagwarantowane. Kolejki do jazdy strażackim samochodem czy też do wzniesienia się na podnośniku strażackim nie miały końca.

Wśród atrakcji przygotowanych dla dzieci nie zabrakło również rozgrywek i zawodów sportowych, gier zespołowych, zabaw i konkurencji z animatorami kultury czy malowania twarzy. Dla zgłodniałych przygotowane były przepyszne kiełbaski z grilla a na osłodę na wszystkich czekała wata cukrowa i moc innych słodkości.

Zespół Szkół Publicznych im. Papieża Jana Pawła II w imieniu najmłodszych, składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji tegorocznych obchodów Dnia Rodziny wszystkim, którzy przyczynili się do jego atrakcyjnego przebiegu. A w szczególności Radzie Rodziców, państwu B. R. Skoczylas za ufundowanie słodkości, stowarzyszeniu SAAK za profesjonalną obsługę imprezy.