29 lutego 2024

11 zarzutów na koncie 16-latków

Za kradzieże z włamaniem, kradzieże oraz przestępstwa narkotykowe odpowiedzą dwaj nieletni z gminy Niemce. 16-latkowie w ręce policjantów wpadli wczoraj rano. Kryminalni udowodnili im łącznie 11 przestępstw. Podczas włamań i kradzieży kradli głównie piły spalinowe, elektronarzędzia i elementy miedziane, które można było później sprzedać. Na swoim koncie mają również posiadanie i uprawę marihuany.

Reklamy

Do włamań i kradzieży dochodziło na terenie gminy Niemce pod koniec ubiegłego roku. Sprawcy włamywali się do garaży oraz budynków gospodarczych, wykorzystując słabe zabezpieczenia, bądź ich brak. Kradli głównie piły spalinowe, elektronarzędzia, złom i elementy miedziane. To wszystko co później dało się sprzedać. Szacowana wartość strat sięgnęła ponad 5 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z komisariatu Policji w Niemcach. Wczoraj wspólnie z kolegami z Wydziału ds. Nieletnich KMP w Lublinie zatrzymali dwie osoby. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy przestępstw dopuścili się dwaj nieletni w wieku 16 lat. Mieszkańcy gminy Niemce. Policjanci podczas przeszukania domu jednego z nich odnaleźli i zabezpieczyli cztery krzaki konopi indyjskich. Ukryte były w szafie, która została specjalnie do tego celu przygotowana. Policjanci udowodnili im również posiadanie marihuany.

Reklamy

Nieletni usłyszeli łącznie 11 zarzutów. Udowodniono im 6 kradzieży z włamaniem i kradzieży do budynków gospodarczych i garaży oraz 5 przestępstw narkotykowych. Przyznali się do wszystkich zarzucanych im czynów. Wyjaśnili, iż kradli, ponieważ chcieli zarobić.

O dalszym losie 16-latków zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

 

źródło: KWP Lublin (KG)