23 kwietnia 2024

15-letnia dziewczynka wybiegła z posesji wprost pod koła przejeżdżającego pojazdu auta. Jest potłuczona ale żyje

Świdniccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło w minioną sobotę w miejscowości Pełczyn. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 15-letnia dziewczynka wybiegła z posesji wprost pod koła przejeżdżającego pojazdu marki Volvo. Potłuczona ale przytomna trafiła do lubelskiego szpitala.

W minioną sobotę w miejscowości Pełczyn świdniccy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego interweniowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem pieszej. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, 15-letnia dziewczynka nagle wybiegła z jednej z posesji i nie zatrzymując się przed jezdnią, wpadła wprost pod koła przejeżdżającego pojazdu marki Volvo.

Kierowca pomimo próby uniknięcia zderzenia nie zdołał ominąć dziewczynki i doszło do zdarzenia. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia ratunkowego przewiozła poszkodowaną do szpitala.

Jak potwierdziło badanie alkomatem kierowca osobówki był trzeźwy. Czynności w tej sprawie trwają. Policjanci przesłuchują świadków oraz ustalają okoliczności zdarzenia.

Jednocześnie apelują do rodziców by we właściwy sposób zapewnili nadzór i opiekę swoim dzieciom. By przez rozmowę uczulili je na różnego rodzaju niebezpieczeństwa wynikające z pochopnych, codziennych sytuacji. Niekiedy przez jasne zakazy wskazali milusińskim jak należy się zachować, podczas spędzania czasu wolnego tegorocznych wakacji.

 

źródło: KPP Świdnik (MSz)