17 lipca 2024

17-latek znalazł 15 tysięcy

Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie mł. insp. Andrzej Porczak, spotkał się dzisiaj z Kacprem – uczniem II klasy liceum, któremu złożył gratulacje za godną naśladowania postawę. Nastolatek, na początku października, wracając ze szkoły, znalazł na drodze dużą sumę pieniędzy, które za pośrednictwem rodziców zostały przekazane policjantom.

Reklamy

 

O tym, jak uczciwa i odpowiedzialna potrafi być lubartowska młodzież, przekonał się 62-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. 11 października podczas dostawy towaru do jednej z hurtowni na terenie Lubartowa, zagubił dużą sumę gotówki.

Zrezygnowany i wątpiący w to, że odzyska pieniądze, po pewnym czasie usłyszał od kolegi radosną dla niego nowinę. Okazało się bowiem, że zdarzenie zostało opisane w policyjnym komunikacie, z treści którego wynikało, że lubartowska policja poszukuje właściciela zagubionej gotówki.

Reklamy

Blisko 15 tys. zł, zostało znalezione na drodze, przez 17-letniego ucznia wracającego ze szkoły. Nastolatek nie miał wątpliwości co zrobić z tak dużą kwotą pieniędzy. O swoim nietypowym znalezisku poinformował rodziców, którzy następnie zgłosili sprawę policjantom.

Szczęśliwy właściciel zguby osobiście spotkał się z 17-latkiem i jego rodzicami. Na dowód wdzięczności, mimo oporu rodziny, przekazał słodycze oraz 10% znalezionej sumy pieniędzy.

Reklamy

Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie mł. insp. Andrzej Porczak pogratulował dzisiaj uczciwemu znalazcy wręczając dyplom oraz upominki. Słowa uznania skierowane zostały  również dla matki młodego bohatera, która wraz z mężem wychowała syna na dobrego i odpowiedzialnego człowieka.

 

źródło i fot. KPP Lubartów