17-latek zniszczył sygnalizator i zdemolował 3 samochody – ZDJĘCIA, WIDEO

Policjanci parczewskiej komendy zatrzymali 17-latka, który uszkodził sygnalizator i zdemolował trzy samochody. Wandal pourywał w nich lusterka, wybił szybę i uszkodził karoserię.

Reklamy

Na początku stycznia, do parczewskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o uszkodzeniu ulicznego sygnalizatora. Policjanci, po pościgu, zatrzymali sprawcę, którym okazał się 17-letni mieszkaniec gminy Parczew.

Jak się okazało, młodzieniec ma na koncie inne chuligańskie wybryki. Na Policję wpłynęły zgłoszenia o uszkodzonych pojazdach zaparkowanych na jednym z osiedli. Sprawca w jednym z nich wybił przednią szybę i urwał lusterko. W zaparkowanych nieopodal dwóch innych, pourywał lusterka i kopniakami uszkodził karoserię.

Reklamy

Podczas poszukiwań wandala dotarto do nagrań, z których wynikało, że jest nim właśnie 17-latek zatrzymywany wcześniej w sprawie uszkodzenia sygnalizatora. Dodatkowo okazało się, że ma na swoim sumieniu również uszkodzenie karoserii opla, do którego doszło w grudniu ubiegłego roku.  W tym przypadku zgubił go ślad buta, który pozostawił na masce i na dachu samochodu.

Łączne straty wyceniono na kwotę ponad 8,5 tysiąca złotych.

Nastolatek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty zniszczenia mienia i za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem. Kodeks karny za to przewinienie przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.


(info, wideo, fot. KPP Parczew)


Zobacz też:

Hrubieszów: Świąteczna demolka na stadionie – ZDJĘCIA

Hrubieszów: Świąteczna demolka na stadionie – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie