17 czerwca 2024

Akcja rozliczeń PIT za 2021 r. od 15 lutego do 2 maja

Już od jutra rozpocznie się akcja rozliczeń PIT za ubiegły rok. Polacy od czterech lat mają ułatwione zadanie. W usłudze Twój e-PIT mają gotowe zeznania podatkowe.

Reklamy

Krajowa Administracja Skarbowa zaprasza wszystkich do korzystania z naszych e-usług i rozliczania podatków drogą elektroniczną, w tym przez Twój e-PIT. To wygoda i oszczędność czasu. 

Wystarczy zalogować się do cieszącego się dużą popularnością e-Urzędu Skarbowego oraz wybrać usługę Twój e-PIT. Następnie sprawdzić lub zmienić swoje dane i wysłać deklarację.

Reklamy

Usługa uwzględnia formularze PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36.

W zeznaniu przygotowanym przez Krajową Administrację Skarbową uwzględnionych jest szereg informacji takich jak dane podatnika i jego mikrorachunek podatkowy, ulga na dzieci, zwolnienia z PIT dla osób do 26 roku życia. Co ważne, nawet jeśli podatnik nie złoży zeznania, to 2 maja br. Krajowa Administracja Skarbowa zaakceptuje zeznanie PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie podsiadanych danych. Dzięki usłudze Twój e-PIT, zeznanie roczne zawsze będzie złożone w terminie – przypomina szef KAS Magdalena Rzeczkowska. 

Reklamy

Wszyscy, którzy rozliczą się elektronicznie, w tym przez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie do 45 dni

­

(info: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Zapraszamy na Zamojskie Targi Ślubne 2022

Zapraszamy na Zamojskie Targi Ślubne 2022


LubieHrubie na YouTube