Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że na terenie województwa lubelskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Reklamy

Akcja szczepienia zostanie przeprowadzona w dniach 24-26 kwietnia 2021 r. Termin akcji może ulec zmianie z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych lub w związku z pandemią COVID-19, informacje będą na bieżąco aktualizowane na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Lublinie, www.wiw.lublin.pl.

Szczepionka będzie zrzucana z samolotów w ilości 20 – 30 dawek na 1 km². Zrzuty obejmą kompleksy leśne, pola, łąki z pominięciem terenów zabudowanych. Dawkę szczepionki stanowi blister aluminiowo-plastykowy wielkości około 3 cm, zawierający szczepionkę zatopioną w przynęcie o intensywnym zapachu.

UWAGA! Nie wolno dotykać szczepionki!

Jeśli szczepionka dostanie się do ust, oczu, nosa, lub skaleczenia skóry, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Ręce lub inne nie zakryte części ciała, które miały kontakt ze szczepionką, należy natychmiast dokładnie umyć wodą z mydłem.

Każdy kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić lekarzowi weterynarii.

Przez dwa tygodnie po wyłożeniu szczepionki nie należy puszczać wolno psów i kotów, aby nie dostały się do miejsc, gdzie wyłożono szczepionkę.

(info: WIW Lublin)


Zobacz też:

Blisko 100 żołnierzy rezerwy zasiliło szeregi 2 LBOT – ZDJĘCIA