Auto uderzone przez inne wjeżdża w pieszych na przejściu

Zamojscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do jakiego doszło wczoraj na ul. Dzieci Zamojszczyzny. Kierujący hondą najechał na tył samochodu renault, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. W wyniku zderzenia pojazd renault przemieścił się uderzając w pieszą.

Reklamy

 

Zdarzenie miało miejsce wczoraj ok. godz. 19.00 w Zamościu na ul. Dzieci Zamojszczyzny.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem Renault 65-letni mieszkaniec gm. Zamość jadąc środkowym pasem zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, celem udzielenia pierwszeństwa osobom przechodzącym przez jezdnię. W tym czasie na tył samochodu Renault najechał kierujący Hondą – 29-letni mieszkaniec gm. Zamość.

Reklamy

Na skutek uderzenia samochód Renault przemieścił się i uderzył w pieszą – 64-letnią ob. Łotwy. Kobieta z urazem głowy przewieziona została do szpitala. W zderzeniu pojazdów ucierpiała również pasażerka Hondy. 21-latka doznała ogólnych potłuczeń.

Jak ustalili policjanci, kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Z uwagi na rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mundurowi zatrzymali kierującemu Hondą uprawnienia do kierowania.

Policjanci wyjaśniają szczegóły i okoliczności zdarzenia i apelują o rozwagę za kierownicą.

 

źródło: KMP Zamość

wideo. Dissulfiran / youtube.com