Biała Podlaska: Celnicy zlikwidowali kolejną akcyzową dziuplę

Papierosy pochodzące z przemytu i 500 litrów oleju napędowego o szacunkowej wartości ponad 60 tys. zł zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej w wyniku przeszukania prywatnej posesji w Białej Podlaskiej.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w czwartek 14 marca. Celnicy podejrzewali, że na terenie posesji mogą znajdować się papierosy pochodzące z przemytu. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zauważyli zapalone światło w budynku mieszkalnym i otwarty garaż, w którym znajdował się zbiornik z paliwem. Pomimo próby nawiązania kontaktu z domownikami, nikt nie otwierał drzwi. Po kilku godzinach funkcjonariusze zdecydowali się wejść do mieszkania w asyście policji, pod nieobecność zamieszkałych tam osób. Szybko okazało się, że w środku jest właścicielka posesji, wraz z towarzyszącym jej mężczyzną, który zdecydował się wpuścić funkcjonariuszy.

W czasie przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli ponad 5,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Papierosy ukryte były w piwnicy pod drewnem. Celnicy zatrzymali też 500 litrów oleju napędowego niewiadomego pochodzenia, który znajdował się w garażu.

42-letnia właścicielka posesji podejrzana o przechowywanie towarów pochodzących z przemytu odmówiła składania wyjaśnień. Przeciwko kobiecie wszczęto postępowanie karne skarbowe. Grozi jej wysoka grzywna.

Dwa dni wcześniej na innej posesji położonej na terenie Białej Podlaskiej celnicy znaleźli blisko 3,5 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu, o szacunkowej wartości 37 tys. zł.

 

Źeódło i fot: bialapodlaska.uc.gov.pl