24 lipca 2024

Biblioteka Czeka

W ramach uczestnictwa w Programie Rozwoju Bibliotek, realizacji grantu „Aktywna Biblioteka” Gminna Biblioteka Publiczna w Moniatyczach wraz z filiami w Czerniczynie, Dziekanowie, Kosmowie i Stefankowicach realizuje projekt „Biblioteka czeka”.

Reklamy

Biorąc udział w projekcie Biblioteka Publiczna w Stefankowicach zorganizowała konkurs plastyczny mający na celu zilustrowanie ulubionego wiersza. Na konkurs wpłynęło 21 prac. Konkurs został rozstrzygnięty 24.01.2011 r. Jury konkursu przy ocenie prac wzięło pod uwagę samodzielność i estetykę wykonania pracy.

Reklamy

Po szczegółowej analizie prac przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagrody:
– Aleksandra Berlicka
– Wiktoria Gancarz
– Adriana Wojtiuk
– Natalia Przepiórka
– Paulina Budzicka
– Sylwia Różańska

Reklamy

Wyróżnienia:
-Kamil Rutkowski
– Edyta Jastrzębska
– Iga Malec
– Natalia Antoniak
– Kinga Kodeniec
– Karolina Kodeniec
– Katarzyna Daruk

Za udział:
– Julia Wojtaszko
– Karol Wojtaszko
– Wiktoria Brzozowska
– Piotr Jastrzębski
– Patrycja Jastrzębska
– Aleksandra Herian

Na konkurs wpłynęły dwie prace nieregulaminowe, komisja postanowiła przyznać nagrody pocieszenia: Anicie Antosiewicz i Natalii Antosiewicz.

Rozdanie nagród odbyło się 27.01.2011r. podczas spotkania autorskiego z Małgorzatą Skowron poetkę z Hrubieszowa, laureatkę wielu prestiżowych nagród. Jak pisze pani Małgosia: „Świat wokół nas kryje w sobie mnóstwo czaru i tajemnic”, co wspólnie z dziećmi próbowała odkryć i rozwikłać.

Spotkanie przebiegło w przemiłej atmosferze. Dzieci wykazały się dobrą znajomością rymów i nie zabrakło wspólnego śpiewania wierszy. Uczestnicy spotkania otrzymali obrazki z autografem poetki.

Biblioteka Publiczna składa serdeczne podziękowania paniom, które przygotowały przepyszny poczęstunek na to spotkanie.

W ramach projektu „Biblioteka czeka” odbędzie się jeszcze spotkanie literackie w Czerniczynie, zostanie zorganizowana wystawa dotycząca historii miejscowości w Dziekanowie i Kosmowie. Uroczystościom tym towarzyszyć będą konkursy: w Czerniczynie konkurs recytatorski dla dzieci i dorosłych poświęcony pamięci regionalnej poetki Kazimiery Wiśniewskiej, w Dziekanowie i Kosmowie konkurs z wiedzy o historii i teraźniejszości miejscowości.

GALERIA »

Źródło:
GOK w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach