23 maja 2024

Biłgoraj: Dozór oraz zakaz opuszczania kraju dla 19-latka, za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym

Środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju zastosował wczoraj Sąd Rejonowy w Biłgoraju wobec 19-letniego Piotra M., który w dniu 5.09.2013 roku na al. Jana Pawła II w Biłgoraju spowodował wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku czołowego zderzenia dwóch pojazdów marki bmw oraz audi, dwie osoby poniosły śmierć a pozostałych 5 osób, w tym 19-letni Piotr M. odniosło poważne obrażenia ciała.

Do wypadku doszło 5 września 2013 roku przed godziną 22:00 na alei Jana Pawła II w Biłgoraju. Zderzyły się tam czołowo dwa pojazdy marki bmw i audi. Śledztwo w tej sprawie prowadzili policjanci z Biłgoraja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju.
 
Jak ustalono, do zdarzenia doprowadził kierujący bmw 19-letni Piotr M. z Biłgoraja, który poruszając się al. Jana Pawła II zbliżając się do skrzyżowania z ulicą Lubelską zjechał na lewy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym z przeciwka samochodem marki audi dojeżdżającym do skrzyżowania. W wyniku wypadku śmierć poniósł 25-letni kierujący audi a pozostałych 6 uczestników zdarzenia, trafiło do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. W stanie krytycznym do szpitala trafił 19-letni pasażer bmw, który również zmarł.
 
Wczoraj policjanci wykonywali czynności związane z doprowadzeniem 19-letniego Piotra M. do Sądu. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Biłgoraju, za spowodowanie wypadku drogowego, którego następstwem była śmierć 2 osób, wobec 19-letniego Piotra M. zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.
 
 
 
źródło i fot: KPP Biłgoraj